Mineralna woda dla każdego

uzdatnianie wody

Woda to źródło życia, jednakowoż przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny i ona staje się ewentualnym zagrożeniem dla życia oraz dobrego samopoczucia człowieka. Wobec tego też każda woda, jaką wydobywa się z różnorakich źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do spożycia.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to tradycyjny proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam przebieg to nic innego jak ulepszenie jakości wody, by ta spełniała wszelkie określone prawem normy oraz nie kreowała zagrożenia dla organizmów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, jakie powinny nastąpić po sobie, aby woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę i eliminuje rozpuszczone w niej niewartościowe gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest odseparowanie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która wyklucza zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy oraz grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to użytkowane jest przede wszystkim w owym czasie, kiedy tak właściwie woda ma być zagospodarowana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że wybór metody uzdatniania wody w obszernej mierze zależy od rodzaju ujęcia wody. Z jakiej przyczyny tak się dzieje? Powód jest pospolity: różnorodne ujęcia wodne charakteryzuje różny poziom i typ zanieczyszczeń, wobec tego także inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, czyli podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bowiem w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie oznacza nie potrzebuje uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *